Продавали фейкові посвідчення ОБСЄ: у Києві викрили шахрайську схему, фото

Судебно-юридическая газета

У Києві викрили злочинну групу, яка за грошову винагороду видавала громадянам посвідчення неіснуючої міжнародної організації, замаскованої під ОБСЄ. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, на території м. Києва діяла злочинна група, учасники якої причетні до виготовлення та продажу посвідчень членів так званої «Міжнародної Дипломатичної Місії ОБСЄ» (International Diplomatic Mission). Вони видавали її за справжню міжнародну організацію.

Учасники злочинної групи зареєстрували громадські організації, які мають схожі назви з офіційним представництвом ОБСЄ в Україні та створили вебсайт із назвою, схожою на офіційний вебсайт установи.

Джерело фото: ОГП

За 1500 євро учасники групи «зараховували» громадян України та нерезидентів до списку членів «дипломатичної місії ОБСЄ», а фактично у свої громадські організації. Після цього вони виготовляли та видавали їм посвідчення, схожі на оригінальні. Ці документи начебто надавали можливість перетину кордону по зеленому коридору без карантинних обмежень, отримання через рік після вступу в організацію дипломатичних паспортів, соціальної допомоги та безкоштовного лікування за кордоном, а також інші привілеї. Водночас насправді членство у цих громадських організаціях не надавало жодних переваг.

Джерело фото: ОГП

Правоохоронцями проведено ряд обшуків, вилучено десятки підроблених посвідчень з логотипом ОБСЄ, печатки та бланки фейкової організації, а також посвідчення співробітників поліції та інших представників органів влади з явними ознаками підроблення.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Також вирішується питання щодо внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про підроблення документів (ст. 358 КК України).

Джерело фото: ОГП

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Михайло Федоров вважає, що «Дію» неможливо підробити.

Крім того, киянин постав перед судом за підроблення ПЛР-тестів на COVID-19.

Додамо, що в Києві працівник турагентства масово збував підроблені COVID-довідки.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.