У Кропивницькому обшукали послідовницю Стахіва, яка закликала до створення альтернативних органів влади

Діло

В пресслужбі СБУ Кіровоградської області повідомили, що лідером вказаної мережі виявилася місцева мешканка – послідовниця відомого “антивакцинатора”, нещодавно затриманого СБУ у Львові.

16 листопада СБУ повідомила про підозру лідеру “антивакцинаторів” Остапу Стахіву і заблокувала їхню всеукраїнську мережу. Стахіву повідомили про підозру.

“Жінка організовувала мітинги, а також систематично поширювала в інтернеті негативний контент екстремістського спрямування та публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на насильницьке захоплення державної влади, – йдеться в повідомленні. – Вона у змові з учасниками громадського руху “Права Людини” та, під прикриттям участі у масових заходах у якості “лідера громадської думки”, поширювала злочинні заклики до створення власних, незалежних та непідконтрольних державі неконституційних органів влади.

Свої “гасла” жінка поширювала під час масових зібрань та інших заходів у Кропивницькому та Києві.

За місцем проживання так званої “антивакцинаторки” вилучили обчислювальну техніку, телефони, документальні матеріали, які використовували для координації протиправної діяльності, а також отримали доступи до акаунтів в соціальних мережах, поштових скриньок та збережених на них файлів.

Після проведення експертиз причетним до протиправної діяльності планують повідомити про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 109 КК України. Стаття 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).