Колишній поліцейський з Полтавщини продавав чужі персональні дані із закритих баз

Зміст

Про це повідомили в Управлінні СБУ у Полтавській області 25 листопада.

Експоліцейський продавав інформацію, якою володіли правоохоронці та державні органи, а також банківські установи та оператори мобільного зв’язку. Йдеться про бази даних Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Державної фіскальної служби, Міністерства юстиції України, Пенсійного фонду України.

Клієнтів чоловік знаходив за оголошеннями в телеграм-каналах, а оплату отримував на банківські картки третіх осіб.

Слідство зафіксувало збут за 16 тис. грн інформації про двох людей з баз, отриманих з:

«АРМОР» (інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, яка дає доступ до інформації про судимість, про нерозкриті злочини, дозволи на зброю тощо);«РАЦС» (Державний реєстр актів цивільного стану громадян);«ІТС ГАРТ» (інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю, яка дає доступ до бази даних Державної прикордонної служби України «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України»).

Також чоловік збирався продати інформацію, що містить банківську таємницю. Цю послугу він оцінив у 29 тис. грн. Коли він домовлявся про продаж даних, його затримали

Експоліцейському повідомили про підозру за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціонований збут та розповсюдження інформації з обмеженим доступом. Нині вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми.