В українського прикордонника знайшли підроблений COVID-сертифікат

UA.NEWS

Співробітник Державної прикордонної служби України подав підроблений COVID-сертифікат, аби пройти навчання у Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ імені генерал-майора Ігоря Момота.

Інцидент стався ще у вересні, а сьогодні Черкаська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону закінчила досудове розслідування у справі, повідомили у ДПСУ.

«Військовослужбовець, перебуваючи у відрядженні, з метою допуску до навчання, надав до відділу охорони здоров’я навчального центру міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику. Документ не відповідав встановленим вимогам, містив недостовірні та неправдиві відомості»

Тепер прикордоннику загрожує штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років за ч. 4 ст. 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів» КК України.

Схожий випадок стався на Закарпатті. Дві співробітниці міської ради Мукачева подали до відділу кадрів фальшиві COVID-сертифікати. На них завели справу, і тепер жінкам загрожує штраф або обмеження волі.

Раніше у Вінницькій області поліцейські зупинили злочинну діяльність угруповання, яке налагодило продаж підроблених COVID-сертифікатів. Серед шахраїв були лікарі та працівники туристичної сфери.