Суд конфіскував гроші, які підприємець на виборах перерахував “Команді Симчишина”

Незалежний громадський портал

Хмельницький міськрайонний суд оштрафував на 1190 грн місцевого підприємця Андрія Яковюка за порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Про це свідчить постанова від 17 листопада.

Під час аналізу звіту політичної парії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за IV квартал 2020 року, поданого до НАЗК політичною партією «Команда Симчишина» виявлено, що на користь Хмельницької обласної регіональної парторганізації згаданий підприємець 12 жовтня 2020 року перерахував 20 тис. грн.

Водночас НАЗК виявило, що у 2020 році через електронні закупівлі "Прозорро" з підприємцем укладено договори для забезпечення потреб держави або територіальної громади на суму 669 тис. грн.

"Таким чином, особа, здійснюючи внесок на користь партії «Команда Симчишина», порушила п.9 ч.1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії України» в частині недотримання обмежень у здійсненні внесків на підтримку політичних партій фізичною особою, з якою укладено договори про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму 669080 грн., що перевищує п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб", - сказано у постанові.

У суді підприємець свою вину визнав. Наголосив, щр перерахувавши внесок на підтримку партії,не знав, що є певні обмеження. Умислу на порушення закону у нього не було.

Крім штрафу, суд ухвалив рішення конфіскувати суми внеску на підтримку політичної партії (тобто 20 тис. грн).

Додамо, що на місцевих виборах-2020 Андрій Яковюк балотувався до Хмельницької міської ради від партії імені міського голови «Команда Симчишина», але не пройшов.