Фейкова вакцинація проти коронавірусу: у Києві затримали підробників сертифікатів

Парламент.ua

У Києві викрито людей, які займалися підробленням свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 за гроші.

Як повідомляє Київська міська прокуратура, серед підробників ковідних сертифікатів були лікарі та працівники однієї з лікарень міста Києва.

Вони "організували протиправну схему з незаконної видачі міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 за грошову винагороду у розмірі від 4 до 6 тисяч гривень".

[gallery size="large" ids="217651,217654,217657,217660,217664"]

Один з учасників групи шукав потенційних клієнтів та приймав від них замовлення, після чого передавав дані медичним працівникам. Надалі відомості про начебто здійснену вакцинацію замовників вносились іншим учасником групи до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг "Дія".
Отримані від клієнтів грошові кошти переховувались на рахунок іншого учасника групи, який їх обготівковував та розподіляв між учасниками протиправної схеми, - кажуть у прокуратурі.
На даний час на підставі ухвал суду тривають обшуки в одній з столичних лікарень та місцями проживання фігурантів. Під час обшуків вилучено документи, які підтверджують протиправну діяльність, а також грошові кошти на загальну суму понад 1,8 млн грн.

Нагадаємо, силовики викрили три потужні мережі, які виготовляли та продавали фейкові COVID-сертифікати та ПЛР-тести.

[readalso id="204204,193880"]