Харківська кіберполіція викрила шахрая, який вкрав з рахунків громадян ЄС 18 млн грн (ФОТО)

depo.ua

Кіберполіцейські Харківщини викрили 40-річного співорганізатора шахрайської схеми.

Про це Depo.Харків повідомили у Департаменті кіберполіції Національної поліції України.

Встановлено, що громадянин України спільно зі знайомим отримував на хакерських форумах реквізити банківських рахунків громадян Євросоюзу. Зловмисники сплачували різні покупки в інтернет-магазинах за кошт потерпілих.

Також вони створювали сайти з пропозиціями працевлаштування та набирали торгових агентів. За допомогою системи адміністрування через торгових агентів відбувалося відправлення товарів та забезпечувався подальший їх збут у східноєвропейському зарубіжжі. Винагороду члени злочинної групи отримували на електронні гаманці.

Загальна сума збитків сягає понад 18 млн грн.

За місцями мешкання фігуранта працівники поліції в присутності правоохоронців Німеччини провели обшуки. Вилучена комп’ютерна техніка та мобільні телефони.

Відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігуранту може загрожувати до 8 років позбавлення волі.

Інший співорганізатор має статус обвинуваченого в рамках розслідування поліцейськими Німеччини, де перебуває під вартою.

Фото: поліція

Як повідомляв Depo.Харків, співробітники факультету кіберполіції Харківського національного університету внутрішніх справ знайшли молодих людей, які поламали автомат "Е-ticket", призначений для придбання квитків на проїзд у міському транспорті.