Поїхала визволяти сина: окупанти 3 роки тримають у полоні Олену Зайцеву та її сина

UA: Cуспільне мовлення

Майже три роки російські окупанти утримують у полоні жителів прифронтового Верхньоторецького: Олену Зайцеву та її 21-річного сина Владислава.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Владислава Зайцева російські окупанти схопили 26 лютого 2019 року та звинуватили його "у спробі підриву залізничного мосту".

"Олена, намагаючись врятувати сина, з власної волі поїхала до так званого "МГБ ДНР". Її допитували впродовж дня, а потім заарештували за нібито "приховування злочину, скоєного сином", — написала Денісова.

Жінку доправили до "Ізоляції", де тримали її протягом двох місяців. Там їй погрожували фізичною розправою над сином, після чого жінка вимушено "зізналась у диверсійній діяльності". Після тортур в Олени відкрилась внутрішня кровотеча.

Наразі Олену та Владислава утримують в одному з СІЗО окупованого Донецька. Кровотечі у жінки не припиняються й стан її здоров'я погіршується. Олені необхідна термінова операція. Але у СІЗО окупанти забороняють передавати навіть ліки.

За інформацією Денісової, Владислав Зайцев через перенесені контузію та опіки голови потерпає від постійних головних болів. Медичну допомогу він також не отримує.

Що відомо Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний. Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі. Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги. Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує. Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька. Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані На о купованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України. Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги. Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції. У країнські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber