Колишній український спецслужбовець перейшов на бік «ДНР». Його засудили на 10 років

NTA

За матеріалами контррозвідки СБУ Шевченківський районний суд Чернівців заочно засудив до 10-ти років позбавлення волі учасника терористичної організації «ДНР».

Про це повідомив сайт СБУ. Вирок стосується уродженця Донецька, який у липні 2014-го року добровільно приєднався до незаконного збройного формування «Макіївський міський відділ Міністерства державної безпеки ДНР».

«Він є колишнім працівником Служби безпеки України. Має спеціальну освіту, професійні навички, фізичну, військову й оперативну підготовку. Зловмисник здійснював підривну діяльність, спрямовану на протидію ЗСУ, СБУ й іншим формуванням, залученим до проведення антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил на території Донецької області», – сказано в повідомленні.

Також терорист активно займався пошуком нових працівників для так званої «МДБ ДНР» та вербуванням цивільного населення для збору інформації про учасників АТО й ООС.

Суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину, передбаченого статтею Кримінального кодексу України «Участь у терористичній групі чи терористичній організації» і призначив покарання у вигляді 10-ти років позбавлення волі.

Наразі засуджений переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької області, його оголосили в розшук.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що до семи років позбавлення волі засуджено громадянина України, який 2019-го року намагався підпалити храм УПЦ Московського патріархату на Запоріжжі. Зловмисник діяв за завданням і чіткою координацією «спецслужб» так званої «ДНР».

Також за матеріалами контррозвідки СБУ двох бойовиків незаконних збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР» заочно засудили до 10-ти років позбавлення волі. Бойовики протягом чотирьох років воювали проти України.

У грудні в Маріуполі затримали бойовика «ДНР», який обстрілював людей в Авдіївці. Раніше судимий чоловік воював «на передовій» у складі незаконного збройного формування «Восток». На посаді кулеметника він коригував артилерійські обстріли та вів вогонь по позиціях ЗСУ.