У Чехії скоротили з 20 років до 6 термін ув'язнення терористу "ДНР"

depo.ua

Апеляційний суд Праги змінив вирок щодо громадянина Чехії Лукаша Новачека, засудженого до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі проти України.

Cуд вирішив, що участь Новачека у бойових діях не доведена, та визнав його винним в участі в організованій злочинній групі, але не тероризмі. У зв’язку з цим вирок пом’якшили, скоротивши з 20 років до 6, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Radio Prague International.

Новачек визнав, що у червні 2015 року їздив на схід України, а участь в бойових діях заперечує. Він розповідає, що нібито поїхав до дівчини з Донецька, з якою познайомився онлайн, і вже на Донбасі йому запропонували приєднатися до бойовиків.

Чоловік стверджує, що працював кухарем задля заробітку. За даними звинувачення, Новачек насправді служив у розвідці, охороні та патрулі, і брав участь у боях у складі військових формувань.

За тероризм Новачеку загрожувало позбавлення волі на строк до 26 років та восьми місяців. Окружний суд чеського міста Плзень спершу засудив його до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму у вересні 2021 року.

Рішення апеляційної інстанції про 6 років є фінальним.

Нагадаємо, В "ДНР" бойовик, який втратив ногу, публічно збирає гроші на їжу для себе і чотирьох своїх дітей.