Одного з фігурантів «вугільної справи» випустили під домашній арешт

UA.NEWS

Печерський районний суд відпустив фігуранта так званої «вугільної справи» Сергія Кузяру з-під варти під домашній арешт. Справа стосується контрабанди вугілля з тимчасово окупованого Донбасу в 2014-2015 роках, до якої, за версією слідства, причетне тодішнє вище керівництво України.

Про це РБК-Україна повідомили його адвокати Сергій Дарчук та Дмитро Безмаль.

За їхніми словами, суд у середу вранці розглядав клопотання прокуратури про продовження арешту Кузяри ще на два місяці. Суд вирішив відхилити його і відпустив підозрюваного з-під варти.

«Суд змінив запобіжний захід на домашній арешт», - зазначив адвокат Дарчук.

Нагадаємо, Кузяра був єдиним фігурантом справи про закупівлю вугілля з тимчасово окупованого Донбасу, який перебував під вартою. У вересні його екстрадували з Туреччини, до 2014 року він був радником тодішнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. За даними слідства, в 2014-2015 роках українська сторона через Кузяру контактувала з представниками терористичних «ЛДНР» з питань закупівель вугілля.

Ще один фігурант «вугільної справи» – Віктор Медведчук – перебуває під домашнім арештом. Ще двоє підозрюваних – п’ятий президент Петро Порошенко та екс-міністр енергетики Володимир Демчишин – на сьогодні перебувають за кордоном.