Суд в Празі зменшив термін чеху, засудженому до 20 років ув'язнення за участь у війні проти України на Донбасі

АСПІ

Суд Праги змінив вирок щодо громадянина Чехії Лукаша Новачека. Він був засуджений до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі у лавах бойовиків.

Суд в Празі вирішив, що участь Новачека у бойових діях не доведена, і визнав його винним в участі в організованій злочинній групі, але не у тероризмі. У зв’язку з цим вирок пом'якшили, скоротивши з 20 років до 6. Про це повідомляє Radio Prague International у середу, 12 січня.

Сам Новачек визнав, що у червні 2015 року їздив на схід України, а участь у бойових діях заперечує. Підсудний заявив, що нібито поїхав до дівчини з Донецька, з якою познайомився онлайн, і вже на Донбасі йому запропонували приєднатися до бойовиків. Також він стверджує, що працював кухарем заради заробітку. За даними звинувачення, Новачек насправді служив у розвідці, охороні та патрулі, і брав участь у боях у складі військових формувань. За тероризм Новачеку загрожувала позбавлення волі терміном до 26 років восьми місяців. Прокурор запросив 20 років ув'язнення. Суд чеського міста Пльзень спочатку засудив Новачека до 20 років у колонії суворого режиму у вересні 2021 року. Рішення апеляційної інстанції є остаточним.

Нагадаємо, що Офіс генпрокурора почав розслідування підриву автомобіля ЗСУ на Луганщині. Також ASPI news повідомляло, що російські диверсанти намагалися розпилити хлор в місці дислокації ЗСУ на Луганщині.