Обікрали 50 іноземних компаній на мільйон доларів: викрито банду українських хакерів

UNN

Кіберфахівці СБУ з колегами зі США та Великої Британії викрили українців, які здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії та за гроші підмінювали ІР-адрес іншим хакерам. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу СБУ.

Деталі

За попередніми даними, за час діяльності хакерська група "заробила" понад 1 млн. доларів.

На відміну від"звичайних" VPN-сервісів, які можна легально купити і користуватися кожному, послуги зловмисників мали набагато ширший функціонал. Зокрема, давали змогу одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми.

"Це був суто "бандитський" сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам", — зазначили в СБУ.

Під час розслідування з’ясували, що організували кібербанду громадяни України, зокрема й ті, які перебувають у розшуку іноземних правоохоронних органів. Адміністрували роботу сервісу із домашніх персональних комп’ютерів, а для уникнення відповідальності за свою протиправну діяльність, — маскувалися під різноманітними нікнеймами в мережі Darknet.

Послуги сервісу були популярними серед членів міжнародних хакерських угруповань, які регулярно:

Задля легалізації отриманих від такої "діяльності" коштів зловмисники проводили складні фінансові операції із використанням низки онлайн сервісів, зокрема й заборонених в Україні. На останньому етапі переведення у готівку їх переказували на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб.

Під час обшуків, проведених за місцем фактичного проживання зловмисників та в їхніх автомобілях, виявили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі відкрито кримінальне провадження за 3 статтями Кримінального кодексу України:

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.