Кіберполіція викрила хакерське подружжя — атакували іноземні компанії

Vector

Кіберполіція спільно з Нацполіцією, СБУ та правоохоронцями з Великої Британії та США викрили хакерську групу, яка криптувала дані іноземних компаній та вимагала викуп за відновлення доступу. Від їхніх дій постраждали понад 50 компаній у країнах Європи та Америки, повідомляє відомство.

Що сталося

Використовуючи шкідливе програмне забезпечення типу Ransomware, хакери криптували дані іноземних компаній. Вірус-вимагач потрапляв на техніку шляхом спам-розсилок на електронні скриньки. Організатор групи — 36-річний киянин. Він діяв із дружиною та трьома знайомими.

За попередніми даними, від атак постраждали понад 50 компаній. Збитки сягнули понад $1 млн. Крім цього, на замовлення іноземних хакерів фігуранти надавали послуги з підміни IP-адрес користувачів. Як наслідок — останні мали змогу приховано здійснювати злочини.

І навіть це ще не все: одного з фігурантів уже розшукували правоохоронці інших держав. Він за допомогою «вірусу» отримував дані банківських карток клієнтів британських банків, а на вкрадені гроші купував товари в інтернет-магазинах для перепродажу. Цікаво, що хакера з ідентичним стилем «роботи» на днях упіймали на Харківщині.

Поліція спільно з колегами з Великої Британії та Сполучених Штатів Америки провели 9 обшуків в оселях фігурантів та в їхніх автівках. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, флешки та три автомобілі. Слідчі дії тривають.