У Харкові прокурори розповіли, чи зможе Микола Харківський вийти з-під варти

depo.ua

Харківська обласна прокуратура зараз не володіє інформацією щодо того, на кого із суддів Червонозаводського районного суду Харкова розподілять справу 16-річного Миколи Харківського.

Про це заявив прес-секретар прокуратури Дмитро Чубенко, коментуючи заяву юридичної компанії "Міллер" щодо можливості звільнення Харківського з-під варти, передає Depo.Харків.

Юристи заявляли, що Харківський може вийти з-під варти через порушення термінів розгляду клопотання щодо продовження строків запобіжного заходу.

"Зараз у прокуратури немає інформації, на кого із суддів буде розподілено справу, відповідно, і говорити про можливість звільнення обвинуваченого з-під варти некоректно, - сказав Чубенко. - За нашою інформацію, в цьому суді є більше суддів, які можуть розглядати вказану категорію справ".

Він підкреслив, що прокуратура контролює ситуацію.

"Можу запевнити, що обвинувачений не вийду з-під варти через порушення з нашого боку строків обрання запобіжного заходу", - додав Чубенко.

Як повідомляв Depo.Харків, розгляд справи за обвинуваченням Харківського в Червонозаводському районному суді мала здійснювати суддя Тетяна Янцовська, яка раніше засудила Миколу Харківського до умовного покарання. Підготовче засідання призначили на 19 січня. Янцовська заявила самовідвід.

У юридичній компанії "Міллер", адвокат якої Масі Найєм представляє інтереси потерпілої, заявили, що Харківський може вийти з-під варти.

"Річ у тім, що справи за участю неповнолітніх можуть розглядати лише судді з відповідною спеціалізацією. У Червонозаводському райсуді Харкова таких дві. Одна з суддів спершу призначила засідання, а потім заявила про самовідвід. Інша суддя, за нашою інформацією, має йти у відпустку", - зазначали юристи.