Українці створили потужний хакерський центр, який обікрав 50 іноземних компаній на мільйон доларів

АСПІ

Служба безпеки спільно з кіберполіцією та американськими і британськими партнерами провели масштабну спецоперацію по ліквідації потужного хакерського сервісу. Зловмисники здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії, а також надавали платні послуги із підміни ІР-адрес іншим хакерам, заробивши за свої протизаконні послуги понад мільйон доларів США.

VPN-сервіси, які пропонували хакери, дозволяли одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми. Про це інформує пресцентр СБ України.

Встановлено, що хакерський центр в мережі Darknet організували громадяни України, у тому числі й ті, що перебувають у розшуку іноземних правоохоронних органів. Послуги сервісу були популярними серед членів міжнародних хакерських угруповань, які регулярно зламували системи державних та комерційних установ для збору конфіденційної інформації, розповсюджували віруси-вимагачі, проводили DDoS-атаки тощо. Для легалізації отриманих коштів зловмисники проводили складні фінансові операції із використанням низки онлайн сервісів, у тому числі й заборонених в Україні. На останньому етапі переведення у готівку їх переказували на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб. У ході обшуків було виявлено і вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші докази протиправної діяльності. Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

ASPI news повідомляло, що Служба безпеки блокувала відмивання грошей для хакерів з DarkNet. Також нагадаємо, що СБУ викрила групу хакерів, які крали дані користувачів через додатки для Instagram та інших популярних ресурсів.