У Черкасах почали судити головного муніципала за побиття журналіста

Про все (Черкаси)

Справу про побиття черкаського медійника та керівника черкаського телеканалу "Антена" Валерія Воротника вже майже рік слухають в Соснівському райсуді. На лаві підсудних - очільник Управління інспектування Черкаської міської ради Станіслав Коломієць та черкащанин Микола Давидов. Чоловіків звинувачують у тому, що вони скоїли напад на журналіста в приміщенні телеканалу та завдали йому тілесних ушкоджень. Слідчі кваліфікували подію, як умисне заподіяння журналісту легких тілесних ушкоджень у зв’язку зі здійсненням ним професійної діяльності вчинене за попередньою змовою групою осіб. Оскільки справа вже понад півроку перебуває в суді, наші журналісти вирішили поцікавитись її перебігом.

Інцидент трапився на початку лютого минулого року. За версією потерпілого та правоохоронців, сутичку спровокував конфлікт у соцмережі "Фейсбук" через нібито несанкціоноване використання чиновником відео телеканалу, яким керує Воротник. 26-го лютого Станіславу Коломійцю оголосили підозру. А вже за кілька місяців, у травні, слідчі нарешті завершили розслідування та направили справу до суду.

Днями відбулось чергове судове засідання та справу почали слухати по суті, допитуючи потерпілого та свідків.

Як повідомив журналістам "Про все" потерпілий у справі черкаський журналіст Валерій Воротник під час минулого засідання було розпочато його допит в якості потерпілого. Валерій коротко переповів про хід засідання.

- Не можу детально коментувати, бо маю певні обмеження, як сторона по справі. Якщо загалом, то засідання, що минуло, було фактично побудоване на питаннях захисту Коломійця та Давидова до мене і тривало більше двох годин. Мене встигли допитати прокурор та адвокат Давидова Хмельницький. Але допит не завершено і буде продовжено на наступному засіданні, що відбудеться 25 січня. Але, вочевидь, вже зрозуміла тактика захисту звинувачених - людина, яка вчинила напад на мене в той момент, коли я безпосередньо займався журналістською роботою, і з причин, безпосередньо пов’язана із діяльністю медіа, намагається довести в суді, що я не журналіст і напад не пов’язаний з моєю діяльністю,- обурюється медійник. - Напевне, з метою перекваліфікування статті звинувачення (ст. 345-2 КК України - ред.) на менш тяжку, за якою можуть сплинути терміни притягнення до відповідальності, або попасти під амністію. Бо звинувачені всіляко затягують процес - більше ніж пів року на засідання не з’являлися або самі звинувачені, або їхні адвокати, і лише після Ухвали суду про примусовий привід в суд звинувачених, вони почали відвідувати засідання.

Зі слів журналіста, під час засідання сторони обмінювались зауваженнями та клопотаннями. Так, Воротник забороняв Коломійцю знімати себе під час допиту, зазначивши, що вважає достатньою аудіо- та відеофіксацію засідання судом, але врешті суд дозволив знімати в залі засідань, але виключно саму суддю пані Гоменюк.

Крім того, журналіст оскаржував спробу адвоката іншого обвинуваченого Давидова щодо спілкування в суді російською мовою. Валерій Воротник навіть звернувся до суду з проханням призначити адвокату Хмельницькому перекладача, бо, на думку медійника, той не повністю розуміє покази, що надаються українською.

Як стало відомо, інтереси обвинуваченого Миколи Давидова захищає відомий у Черкасах адвокат Ігор Хмельницький.

Юрист, крім безпосередньої діяльності, відомий як співзасновник та голова одіозної громадської організації "ОЗГ" (Організований Захист Громадян - ред.). Діяльність цієї ГО тісно пов'язують із загиблим у вересні кримінальником Михайлом Козловим, якого розстріляли невідомі в одному з черкаських кав'ярень.

Наші журналісти також намагались отримати коментар від Станіслава Коломійця. Посадовець був небагатослівним.

- Ще рано (коментувати - ред.). Прийдіть на наступне засідання, думаю, коментарі будуть зайві, - відповів посадовець. - Ті всі його коментарі - нічого не варті, бо по суті все інакше.

Нагадаємо, Станіслав Коломієць вже кілька років обіймає посаду начальника Управління інспектування Черкаської міської ради. Посадовець відомий не лише скандалами з журналістами, а й бажанням орендувати елітний позашляховик за бюджетний кошт. Очікувана вартість цієї послуги 395, 3 тисячі гривень на рік. У своє виправдання посадовець повідомляв, що не бажає їздити на роботу тролейбусом. Тому міський голова дозволив орендувати йому таке авто.