Смерть на Говерлі. Загиблою при сходженні виявилася 56-річна туристка з Одещини

NTA

У ДСНС уточнили, ким є туристи, які зазнали лиха сьогодні, 15 січня, під час сходження на гору Говерла.
Особою, яка загинула, виявилася 56-річна туристка з міста Южне, що на Одещині, повідомили у ДСНС Прикарпаття.
Туристи, які травмувалися, також з Южного – це 34-річний чоловік і 32-річна жінка. Станом на 14:40, чоловіка з травмою ноги рятувальники транспортували до спортивної бази «Заросляк» та передали медикам. Також о 14:30 його супутницю при сходженні, до якої прямували рятувальники, знайдено, організовано її супровід. Наразі з нею працює психолог ДСНС.
Тіло загиблої туристки рятувальники транспортували до спортивної бази «Заросляк». Обставини події з’ясовують працівники Нацполіції.
Нагадаємо, що сьогодні вранці ДСНС повідомило, що при сходженні на Говерлу загинула одна особа, двоє травмувалися. Деталей про туристів не надавали.
Також наразі не озвучують причини трагедії.
Зазначимо, що ще раніше рятувальники попереджали, що 14-15 січня на високогір’ях Івано-Франкiвської та східної частини Закарпатської областей очікується значна сніголавинна небезпека третього рівня. Туристів закликали утриматися від походів у гори.
Зазначимо, що досвідченні альпіністи завжди наголошують: похід у гори – це завжди ризик. Узимку – особливо.
Голова федерації альпінізму в Івано-Франківській області Олексій Драпак пояснює, що походи в гори є небезпечними в усі пори року через фактори, на які людина не може вплинути. Утім, взимку небезпека зростає.
«Наприклад, погода, тварини. Але взимку небезпека зростає, змінюються суттєво умови, в яких людина здійснює горосходження чи похід гірський. Стає холодніше, випадає більше опадів, русла річок підіймаються», – розповідав NTA голова федерації альпінізму в Івано-Франківській