У Португалії особисті дані українських біженців передавали до росії

Діло

Про це повідомляє Reuters.

У заяві поліції йдеться про те, що вони обшукали центр підтримки, будівлю муніципалітету та асоціацію мігрантів зі Східної Європи “Єдність”, членами якої було російське подружжя Ігор та Юлія Хашини. Правоохоронці вилучили документи під час розслідування ймовірних злочинів, пов’язаних із неправомірним використанням даних та несанкціонованим доступом до них.

За наявними даними, подружжя знімало ксерокопії особистих документів біженців та допитувало їх про місцеперебування членів їхніх сімей в Україні. Водночас місцеві ЗМІ заявили, що служба безпеки Португалії уважно стежить за діяльністю пари, яка має подвійне громадянство, з моменту анексії Криму у 2014 році.

Після публікації цієї інформації опозиційні партії закликали до відставки мера Сетубала, де знаходиться центр, Андре Мартінша, який, за їхніми словами, знав про зв’язки між подружжям Хашинів із росією. У відповідь в офісі Мартіньша заявили, що ніколи не були проінформовані “якоюсь офіційною особою про підозрілі дії чи поведінку”, що здійснюються асоціацією, яка співпрацює з муніципалітетом із 2005 року.