З Мелітополя рашисти викрали колекцію скіфського золота, знайдену ще у 50-х роках XX століття

5 канал
У Мелітополі орки раніше незаконно привласнили сільськогосподарську техніку на мільйони доларів

Розпочато кримінальне провадження за фактом ​викрадення російськими військовими національних цінностей України з музею в окупованому Мелітополі. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За фактом порушення законів та звичаїв війни розпочато кримінальне провадження.

Згідно з даними слідства, у квітні 2022 року російські військові, а також представники окупаційної адміністрації держави-агресора, – викрали історико-культурні цінності з Мелітопольського краєзнавчого музею.

Серед забраного була колекція скіфського золота, яке археологи виявили ще у 50-х роках минулого сторіччя.

Нагадаємо, що це не перша цінна колекція, яку викрали російські окупанти.

У тимчасово окупованому Мелітополі орки незаконно привласнили сільськогосподарську техніку на мільйони доларів. Жертвою окупантів став дилерський центр "Агротек", який є офіційним дистриб'ютором американської компанії Deere & Company. Фірма, яка більше відома під маркою John Deere, спеціалізується на виробництві сільськогосподарської будівельної та лісогосподарської техніки тощо. Російські війська викрали у Мелітополі сільськогосподарське обладнання приблизно на 5 мільйонів доларів. Лише комбайни оцінюють у 300 тисяч доларів кожний.

Під час окупації Чорнобильської зони російські військові не тільки отримали аномальне опромінення, а ще й обікрали музей-інсталяцію "Зірка Полин". Окупанти винесли маленький телевізор, що висів над цинковим боксом з унікальною перепусткою героя-ліквідатора аварії на ЧАЕС Володимира Правика. До експозиції рашисти "додали" свої речі. До списку "забутих" ворогом речей віднесли: залишки продуктових наборів з терміном зберігання, що закінчився ще в листопаді 2021 року, консерви, тестові набори для визначення рівня наркотичного сп'яніння, мапи, прапори, які вони планували повісити на українських будівлях, а також гранати, міни, боєприпаси.

Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський розповів, що при втечі із Чорнобиля, російські окупанти встигли обікрасти поліцейський відділок. Серед іншого, загарбники викрали радіоактивні предмети, які вилучалися після катастрофи на ЧАЕС. Денис Монастирський зазначив, що окупанти не просто отримали великі дози опромінення, але й повезли радіоактивні предмети додому.