Екстрадиція Шарія може тривати від трьох місяців до року - Венедіктова

Гордон

Екстрадиція блогера і політика Анатолія Шарія з Іспанії до України може тривати від трьох місяців до року. Про це генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова повідомила 11 травня під час національного телемарафону, трансляцію веде зокрема канал "Рада"."Шарій знаходиться не під арештом, він під обов'язком. Але він знаходиться у процедурі екстрадиційного арешту і видачі. Процес екстрадиції дуже довгий завжди. Ми маємо досвід, тому що в рік ми проводимо до 100 екстрадицій ми запитуємо, нас запитують на видачу. Ми дуже серйозно в темі щодо екстрадиції. [...] Сама процедура буде йти достатньо довго, але при максимально активному процесі це буде три шість місяців точно, а так це може бути і до року ця історія рухатися. Для нас важливо, що ми йдемо законним шляхом і ми йдемо до кінця", сказала вона.

Венедіктова заявила, що українські прокурори розуміють, на які ризики у цій справі очікувати і як працюватиме сторона захисту.

"Ми розуміємо, на що будуть бити. Як правило, коли йде мова про державну зраду, завжди люди, яких ми притягаємо, кажуть про політичне замовлення і про те, що політичний тиск може бути. Сторона захисту максимально зараз буде скрінити (я думаю, вони вже це роблять дуже давно) про те, що тут будуть якісь погрози йому, якісь нелюдські умови тримання. Це звичайна практика в таких справах, нічого нового для нас немає", зазначила генпрокурорка.