ГБР заявило про викриття організаторів незаконного виведення з України коштів російського та білоруського бізнесу

Гордон

Державне бюро розслідувань заблокувало 2 млн грн організаторів схеми, за допомогою якої "відмивали" мільйони доларів для РФ та Білорусі. Про це заявила 11 травня пресслужба ДБР."Працівники ДБР у взаємодії з Державною службою фінансового моніторингу України заблокували ще понад 2 млн грн організаторів незаконного виведення із країни коштів російського та білоруського бізнесу", ідеться у повідомленні.

Зазначено, що ще 7 травня 2022 року ДБР викрило організовану групу, яка намагалася заробити в умовах агресії РФ проти України. Правоохоронці вийшли на цю групу "під час проведення фільтраційних заходів громадян Росії та можливих учасників ДРГ", повідомляли у ДБР.

У її організаторів виявилося кілька паспортів на різні прізвища. Під час обшуків у них вилучили приблизно $1,5 млн та €150 тис., підроблені паспорти громадян України, печатки й документи фіктивних підприємств.

"До початку агресії ділки займалися легалізацією грошей, мінімізацією податкового навантаження та виведенням коштів через афілійований конвертаційний центр", зазначили у ДБР.

Було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України. Правоохоронці з’ясовують, зокрема, хто у реєстраційних та інших органах влади допомагав видавати фальшиві документи.

На заблоковані кошти планують накласти арешт і передати їх на потреби ЗСУ.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)