Розкрадання гуманітарки: ексчиновник ЛОДА Матис сплатив заставу та вийшов з СІЗО

24 канал

Роман Матис – ексчиновник ЛОДА – вийшов з львівського СІЗО. Чоловік сплатив 2 мільйони гривень застави.

У місцевій прокуратурі заявили, що Матис сплатив заставу ще 10 травня. Тим часом Євген Шпитко, якому призначили аналогічну суму застави, досі перебуває у СІЗО.

Зауважте На Тернопільщині "брати-волонтери" за пожертви для ЗСУ купили собі елітні автівки

Затримання Матиса та Шпитка: головне

Матиса та Шпитка СБУ затримала у травні 2022 року. Обох звинуватили у привласненні гуманітарної допомоги, а також – спорядження для українських захисників та захисниць.

Окрім того, Матису та Шпитку інкримінують привласнення пожертв благодійників. Мовиться про внески, які надійшли на рахунки ГО "Юридична сотня", а також – на особисті банківські рахунки підозрюваних. Далі гроші виводили через:

Фахівці СБУ затримали Матиса та Шпитка "на гарячому". Це відбулося у момент отримання грошей, а також – передавання військового спорядження. На продаж виставили бронежилети та військові каски для потреб ЗСУ. Вартість знахідки становила 535 тисяч гривень. Новину повідомили 5 травня.

Під час обшуків у Матиса та Шпитка виявили:

Галицький райсуд Львова обрав для затриманих запобіжний західвже 7 травня.

Мешканці Львівщини під час воєнного стану організували незаконну реалізацію військового спорядження, отриманого як гуманітарна допомога за кошти українських благодійників. Окрім того, чоловіки привласнювали добровільні пожертви громадян,
– мовиться у повідомленні.

Що відомо про Матиса Зауважте – в окопі окупантів знайшли пральну машину: дивіться відео