Самопроголошеному "прем’єру" "Республіки Підкарпатська Русь" Гецку повідомлено про підозру

Закарпаття онлайн

СБУ встановила, що зловмисник неодноразово засвідчував російським ЗМІ свої наміри щодо зміни адміністративно-територіального устрою нашої держави. Він пропонував незаконне відновлення не передбаченої Конституцією України так званої адміністративно-територіальної одиниці - "Республіка Підкарпатська Русь".

У квітні минулого року суд вже визнав чоловіка винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 Кримінального Кодексу України і призначив йому покарання у вигляді дванадцяти років позбавлення волі. Наразі він переховується від суду на території РФ.

З початку повномасштабного вторгнення росії до України, самопроголошений "прем"єр-міністр" т. зв. "Республіки Підкарпатська Русь" активізував просування у публічному просторі антидержавних проросійських наративів, зокрема, продовжив активно розкручувати кремлівську версію про "геноцид русинов". Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних спецслужб.

Зокрема, ворожий агітатор звернувся до президента росії з пропозицією:

- перетворити Західну Україну в "Карпатскую Русь на правах мандатах, титулах русинов";

- не завершувати "спеціальну військову операцію" в Україні без урахування низки факторів стосовно Закарпаття.

Фігурант підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 15 років або довічно.

Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України у Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі УСБУ в Закарпатській області.