Трішки на армію, а решту на себе: у Тернополі затримали братів «благодійників». Сьогодні одному з них обирають запобіжний захід

Тернопіль Live

Разом із братом організував бізнес під час війни. Сьогодні у суді обирають запобіжний захід волонтеру Івану Козаку з Тернопільщини – повідомляють Т1 Новини.
Його з братом підозрюють в привласненні коштів, які їм жертвували люди на забезпечення військових.

Нагадаємо, правоохоронці з'ясували, що два брати у 2019 році створили у Тернополі благодійну організацію. Ще в ті часи вони збирали кошти для потреб Збройних Сил України. З цією метою чоловік відкрив благодійні рахунки - валютний та гривневий.
З початком війни у 2022 році організація знову відновила активний збір грошей. Інформацію про це він розмістив у соцмережах. Волонтер стверджував, що усі зібрані кошти йдуть на потреби захисників - він розповідав про купівлю автомобілів, спецспорядження та інших необхідних речей бійцям. Проте сусіди зауважили, що родина за час війни придбала для власного користування кілька іномарок, побутову техніку і планувала купити будинок. Діяльністю волонтерів зацікавилася поліція.
Про людське око діячі витратили приблизно половину зібраної суми на закупівлю необхідних речей для військових. Для підкріплення довіри вони показували фото закуплених товарів та відправку їх на фронт. Але більшою частиною зібраних коштів «благодійники» розпоряджалися по-своєму. Наприклад, придбали елітні позашляховики, накупили ювелірні вироби та дорогі мобільні телефони.
Ми зупинили їх. Карний розшук Поліція Тернопільської області затримав двох організаторів, а слідчі під процесуальним керівництвом обласної прокуратури якісно документують усі факти незаконної діяльності групи. Під час обшуків у помешканнях фігурантів вилучили 34 тисячі доларів США, майже 7 тисяч євро, понад 2 тисячі фунтів стерлінгів та більше 200 тисяч гривень.
Ще понад 5 млн гривень знаходяться на особистих банківських картках, які наразі заблоковані. Слідство має всі підстави вважати, що ці гроші вони зберігали для себе. Адже маючи цю суму на рахунках, вони продовжували поширювати повідомлення про те, що коштів не вистачає і необхідний терміновий збір на потреби ЗСУ… За незаконне використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану діячам загрожує до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна - розповів керівник нацполіції України Ігор Клименко.