У Києві згорів кінотеатр «Тампере»

The Page

У ніч проти 12 травня у Солом’янському районі Києва згорів неробочий кінотеатр «Тампере», за право власності на який багато років тривають суди. Про це повідомило Головне управління ДСНС у Києві на своїй сторінці у Facebook.

Пожежа виникла в глядацькій залі на першому поверсі, після чого вогонь перекинувся на другий та третій поверхи. Рятувальникам вдалося загасити пожежу за дві години. На місці події було задіяно 5 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 20 пожежників з підрозділів Головного управління ДСНС України у Києві.

Причина виникнення пожежі встановлюється правоохоронцями. Жертв та постраждалих немає.

Контекст. Кінотеатр «Тампере» побудовано 1967 року. Він спроєктований як двозальний, з великим залом – приблизно на 800 місць та малим – на 50 місць. У 2008 році кінотеатр закрили, будівлю віддали в оренду на п'ять років під реконструкцію. Після цього кінотеатр не працював. Після того як термін оренди сплинув, орендар зареєстрував своє право власності на кінотеатр. З 2016 року київська влада безуспішно намагається повернути кінотеатр у власність громади.