Судді-зрадниці з Харківщини оголошено підозру: деталі

Патріот Донбасу

Сприяла у створенні так званого судового органу РФ та схиляла до співпраці з окупантами, не тільки суддів, а й правоохоронців.

Саме за це Харківська обласна прокуратура оголосила підозру голові Вовчанського районного суду Ірині Уханьовій. Наразі Вовчанськ тимчасово окупований російськими військами, тому підозру оголошено заочно.

Домовившись з окупантами Уханьова провела загальні збори суддів та працівників апарату Вовчанського районного суду. Під час зборів, використовуючи власний авторитет голови суду, схиляла присутніх співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації та закликала обійняти посади суддів та працівників апарату в незаконному «судовому органі РФ».

Під час проведення зазначених зборів голова суду також підкреслила, що від представників окупаційної влади РФ можна буде отримати грошову допомогу в сумі 10 тис. російських рублів за здійснення правосуддя в умовах війни.

Крім того, суддя-зрадниця зазначила, що російські військові готові співпрацювати та надавати допомогу у функціонуванні «судового органу РФ» та не несуть жодної загрози.

Голова суду схиляла працівників правоохоронних органів до співпраці з окупантами, обіцяючи їм місце у так званих окупаційних правоохоронних органах.

Суддя Уханьова відома тим, що була відсторонена Вищою радою правосуддя від здійснення судочинства на пів року у 2016 році. Це сталося через те, що вона відправила під арешт на 15 діб активіста, який знімав відкрите судове засідання. Пізніше апеляційний суд скасував рішення судді Ірини Уханьової.