За новими фактами систематичного знищення ворогом міст та сел Луганщини розпочато провадження

Магнолія-ТВ

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури зареєстровано кримінальні провадження за фактами порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, протягом травня 2022 року військовослужбовці РФ та учасники контрольованих нею незаконних збройних формувань обстрілювали населені пукти Луганщини – Сєвєродонецьк, Рубіжне та Гірське.

Внаслідок ворожих артилерійських обстрілів пошкоджено приватні житлові будинки та багатоповерхівки. У Гірському пошкоджено будівлю обласної спецшколи. В Сєвєродонецьку зазнали пошкодження магазин та магістраль газопостачання, наразі місто залишається без газу.

Такі дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів поліції Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

За матеріалам прокуратури Луганської області