13 журналістів-іноземців працювали на росію та поширювали фейки з фронтів — СБУ

Новини.LIVE

СБУ заборонила на три роки вї'зд 13 журналістам-іноземцям за співпрацю з росією та поширення недостовірної інформації з фронту.

Про це повідомляє СБУ.

Читайте також: Макрон та Шольц "зливають" Україну? Розбираємось, чи отримає Україна статус кандидата до складу ЄС

росія активно пропагує денізформацію

СБУ викрила 13 працівників зарубіжних ЗМІ, які з початку вторгнення росії в Україну, готували на замовлення російських пропагандистів недостовірну інформацію та публікували дезінформацію з фронтів.

Окрім того працівникам СБУ вдалося викрити понад десяток ботоферм, які налічували 100 тисяч фейкових акаунтів, а також сотні інтернет-агентсв, які працювали на росію та містили понад 5,5 тисяч акаунтів та облікових записів.

Також СБУ вдалося викрити широку агентурну мережу спецслужб росії, роботу яких курували з Криму. Туди входили псевдожурналісти та фіктивні "експерти", які отримували гроші з росії за проведену роботу.

"Наразі "головний редактор", який координував діяльність групи, переховується на тимчасово окупованій території. Слідчі СБУ заочно повідомили йому про підозру.", - йдеться у повідомленні СБУ,

Більше актуальних новин

Президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, але без посередників і на умовах діалогу, а не ультиматумів.

Персонаж відомого польського мульфільму пес Рекс передав вітання українсьому собаці Патрону, який допомагає шукати міни.