На користь України конфіскували понад 1,2 млн грн від жомової ями Киви – САП

UNN

Верховний Суд конфіскував понад 1,2 млн грн колишнього нардепа Верховної Ради України Іллі Киви, які він отримав як дохід від надання в оренду жомової ями. Про це повідомляє САП, передає УНН.

Цитата

"Верховний Суд прийняв остаточне рішення у першій справі про цивільну конфіскацію щодо стягнення в дохід держави понад 1,2 млн гривень необґрунтованих активів, що належать колишньому народному депутату", - ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили, Кива, будучи народним депутатом, попри те, що він не є власником об’єктів нерухомості (жомової ями) та не мав правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав вищевказане майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності.

"За оренду вказаний народний депутат протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було зараховано на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій. Верховний Суд погодився з висновками Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та постановив конфіскувати в дохід держави вказані кошти", - інформує САП.

Доповнення

У 2021 році Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила конфіскованим понад 1,2 млн гривень доходу Киви від нібито здачі в оренду жомової ями.