В Україні розпочався перший суд над росіянином, який вбив мирного мешканця на Сумщині (ФОТО)

Inshe.tv

За публічного обвинувачення Офісу Генерального прокурора Солом’янський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів та призначив до розгляду кримінальне провадження щодо російського військового - командира відділення в/ч 32010 «4 танкової Кантемирівської дивізії Московської області», обвинуваченого в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора України, передає Інше ТВ.

Слідство встановило, що житель Іркутської області прибув в Україну в складі армії РФ. Його колону розбили військовослужбовці Збройних Сил України. Втікаючи, він із 4 співслужбовцями, обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденій машині окупанти заїхали в смт Чупахівка Сумської області. Дорогою вони побачили беззбройного мешканця села, який йшов з велосипедом вздовж узбіччя і розмовляв по телефону. Підсудний здійснив декілька прицільних пострілів через відкрите вікно автомобіля із автомата Калашникова у голову 62-річного чоловіка - той помер на місці всього в декількох десятках метрів від власного будинку.

На період судового розгляду підсудний перебуватиме під вартою. Наступне засідання призначене на 18 травня 2022 року.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими СБУ.

Як повідомляло Інше ТВ, «Одне слово або рух може коштувати життя», — розповідь мешканки Маріуполя про два місяці блокади, окупації та евакуації.