Столичне підприємство виготовляло “мундири” для російських силовиків у Криму: двом керівникам повідомлено про підозру

Київ media

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

За даними слідства, двоє підприємців, діючи умисно, усвідомлюючи анексію території Автономної Республіки Крим, діючи всупереч вимогам українського законодавства задля підтримки держави-агресора, а також виведення грошових коштів за межі України, створили та забезпечили діяльність підконтрольного підприємства, основним видом діяльності якого являється виробництво форменого одягу для співробітників МВС, МЧС, міністерства оборони, митниці та інших силових структур російської федерації.

Незважаючи на воєнний стан в Україні, підозрювані не припинили свою підприємницьку діяльність, спрямовану на підтримку та передачу матеріальних ресурсів незаконним збройним та воєнізованим формуванням рф, створеним на тимчасово окупованій території АР Крим.

Крім того, підозрювані упродовж 2021 року, як засновники та керівники суб’єктів господарювання, забезпечили функціонування у місті Києві протиправного фінансового механізму, спрямованого на привласнення кредитних коштів банківських установ під приводом ведення підприємницької діяльності щодо пошиття форменого одягу та медичних засобів.
Відомо, що підозрювані виготовляли офіційні документи до яких вносили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів виготовлення продукції та відображали її постачання по колу між суб’єктами господарювання задіяними у протиправному механізмі, чим штучно створювали видимість пошиття та постачання відповідної продукції.

Грошові кошти, здобуті у зазначений спосіб, перераховувались на рахунки підозрюваних, а також на рахунки підконтрольних останнім підприємств з окремими ознаками фіктивності. Частину грошових коштів підозрювані виводили за межі України до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, на території якої створили підконтрольні їм суб’єкти господарювання. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи документально підтверджено спричинення збитків на загальну суму понад 13 млн. грн.

Наразі за клопотанням прокурора на майно фігурантів загальною вартістю 6,5 млн гривень (банківські рахунки та транспортні засоби) накладено арешт. Вирішується питання про застосування запобіжних заходів.

Фото: Фейсбук