Російські обстріли завдали новых руйнувань інфраструктури та мереж

Запорізька ОДА

На сьогодні, 15 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання знаходиться 22 660 абонентів у 72 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 101 споживача у м. Запоріжжя, яке було порушене 13.05.2022.

По іншим територім ситуація без суттєвих змін. Активні бойові дії та недопуск з боку військових до місць пошкоджень електромереж унеможливлюють проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Ситуація із газопостачанням без суттєвих змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 69 975 абонентів у 88 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби у м. Пологи та с. Верхня Терса були усунуті завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілу пошкодження розподільних газопроводів низького тиску.

Порушене внаслідок ведення бойових дій газопостачання у інших населених пунктах області планується невідкладно відновити після отримання доступу для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Протягом минулої доби інформація щодо нових пошкоджень об’єктів життєзабезпечення не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. У м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Крім того, через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

13.05.2022 внаслідок обстрілу у м. Гуляйполе було пошкоджено декілька будинків. Ступінь завданих пошкоджень уточнюється. За наявною інформацією на сьогодні по області повністю зруйновано або частково пошкоджено 889 домоволодінь.