Джонсон і Байден підписали нову Атлантичну хартію: що вона передбачає

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і президент США Джо Байден підписали в місті Карбіс-Бей в графстві Корнуолл нову Атлантичну хартію, в якій викладено бачення сторін щодо створення "більш мирного і процвітаючого майбутнього". Відповідний документ, що складається з восьми пунктів, був поширений в четвер канцелярією глави британського уряду, передає УНН.

Деталі

У повідомленні вказується, що новий документ був натхненний Атлантичною хартією 1941 року, підписаною прем'єр-міністром Великої Британії Уїнстоном Черчиллем (1874-1965) і 32-м президентом США Франкліном Рузвельтом (1882-1945), в ній були закладені основи майбутнього післявоєнного світу.

"По-перше, ми маємо намір захищати принципи, цінності та інститути демократії і відкритих товариств, які визначають нашу силу як держав і наші союзи. Ми повинні бути впевненими в тому, що демократії, починаючи з нас самих, можуть протистояти найважливішим викликам нашого часу. Ми будемо просувати транспарентність, підтримувати верховенство права, допомагати громадянському суспільству і незалежним ЗМІ. Ми також будемо боротися з несправедливістю і нерівністю і захищати гідність і права людини", - сказано в новій Атлантичної хартії.

У ній також підкреслюється, що Лондон і Вашингтон "мають намір зміцнювати інститути, законодавство і норми", які покликані адаптувати міжнародне співробітництво до нових викликів. Крім того, укладачі хартії "залишаються віддані принципам суверенітету, територіальної цілісності і мирного вирішення спорів". "Ми виступаємо проти втручання (у внутрішні справи) за допомогою дезінформації або інших зловмисних спроб поширення свого впливу, в тому числі на виборах", - йдеться в документі.

"Ми сповнені рішучості захищати наші інноваційні прориви в науці і технологіях, які допомагають нам забезпечувати безпеку і створювати робочі місця в своїх країнах, а також відкривати нові ринки", - сказано в хартії. Сполучене Королівство і США також "підтвердили спільну відповідальність за підтримання колективної оборони і міжнародної стабільності" і протистояння загрозам в кіберпросторі.

Контекст

Президент США Джо Байден перебуває у Британії з офіційним візитом. Він знаходиться на англійському приморському курорті Карбіс-Бей, приблизно за 40 км від Фалмута, де зупиняється більшість засобів масової інформації, які висвітлюють подію.

16 червня в Женеві відбудеться саміт президента США Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна, який пройде на віллі Ла Гранж в Женеві.

З метою безпеки державна рада Женеви ввела заборону на польоти безпілотних літальних апаратів над всією територією Женевського кантону в період саміту президентів США і Росії. Заборона буде діяти з 14 по 17 червня.