У Новій Зеландії звільнили офіційного міського чарівника. Він 23 роки розважав туристів і отримував за це зарплату

Hromadske.ua

Про це пише місцева новинна служба Newshub.

Чоловік 23 роки «робив чудеса» для міста, розважаючи туристів та іноземні делегації. Тепер влада вирішила позбутися такої посади, бо чаклун не відповідає сучасному образу міста.

«Їхній образ Крайстчерча не має нічого спільного зі справжньою спадщиною міста. Я — оригінальний образ Крайстчерча. Вони — збіговисько бюрократів, які не мають уяви», — каже Ченнелл.

Помічниця виконавчого директора міської ради Лінн Макклелланд повідомила, що останню зарплату чарівникові виплатять в грудні, а потім контракт розірвуть.

«Рада зустрілася з чарівником і відправила йому лист, в якому подякувала за послуги, які він надавав протягом останніх десятиліть. Ми повідомили, що завершуємо наш контракт», — розповідає Макклелланд.

Але 89-річний Ян Брекенбері Ченнелл заявив, що розірвання контракту нічого не змінить: чиновникам доведеться «вбити його», щоб змусити перестати «чаклувати».

Загалом за усі руки роботи місто заплатило чоловіку 368 000 доларів.

Хто такий цей чаклун?

Ян Брекенбері Ченнелл оселився в Новій Зеландії в 1970-х. До цього він служив офіцером в армії Канади, викладав літературу в Тегеранському університеті. Через захоплення магією чоловік довго не міг знайти роботу, яка б йому підходила. Через таке хобі від нього пішла дружина.

У Новій Зеландії Ченнелл ходив по вулицях в костюмі чарівника і розважав перехожих розповідями і байками. У 1982 році його визнали «живим твором мистецтва», а в 1998 році найняли на офіційну посаду чарівника міста Крайстчерч. У 2009 році чоловіку вручили медаль «За службу Королеві» — одну з найвищих нагород Нової Зеландії.