Дніпро: Вандалізм стає масовим

Осквернення історичних пам'яток, знищення лавочок у сквері Прибережний і розмальований гранітний паркан уздовж набережної. Ці й інші випадки вандалізму систематично відбуваються в Дніпрові. І, схоже, винних у цьому не лякають ні штрафи, ні навіть можливе позбавлення волі.

За словами начальника відділу благоустрою міськради Світлани Литвинової, сліди від гуми не вимиваються майже нічим, дерев'яні елементи оновлювали за рік вісім разів, графіті й написи, які залишаються на парапетах і гранітних частинах, відмивають хімічними розчинами: якщо не змивається, доводиться знімати верхній шар граніту. Виконують такі роботи двічі на тиждень.

"На набережній відпочивальники витоптують газони, не обходиться й без написів на гранітних плитах уздовж річки. Після пікніків залишаються неприбраними купи сміття. Уночі включається система поливу газонів. Відпочивальникам вона заважає, розв'язують проблему просто - підходять до форсунки і збивають її. У травні відремонтували їх 15 штук. Хоча замість цього ми могли б поліпшувати територію", - каже Світлана Литвинова.

Дістається й сміттєвим контейнерам: торік півтори тисячі спалили або пошкодили, а вже за перші місяці цього року пошкодили шістсот і спалили 189.

"Майже неможливо знищити нові напівпідземні контейнери. Вони є елементом цивілізованого благоустрою: не буде запаху від сміття, він не розкиданий по місту через погодні умови. Поки що вандали до них не добралися", - розповів начальник управління комунальної екології міськради Ярослав Крисько.

Зіпсовані вандалами пам'ятки історії реставрують за міський рахунок. Наприклад, біля пам'ятника загиблим воїнам-афганцям на вулиці Січеславська Набережна, 20, б'ють гранітну плитку й обмальовують прилеглу територію. На початку минулого року звідси викрали вісім металевих табличок.

Водночас за пошкодження майна передбачена кримінальна відповідальність. А якщо пошкодження серйозне, то можуть і позбавити волі на три роки.

Ігор ТЬОМІН.

Фото Дніпровської міськради.