У Дніпрі на утепленні дитячих садків вкрали мільйони гривень

У Дніпрі чиновники разом із підприємцями привласнили понад 4,5 млн грн під час робіт з утеплення шкіл та дитсадків міста, передає Depo.Дніпро з посиланням на прес-службу ДБР.

Упродовж 2019-2020 років у Дніпрі активно проводилися роботи за програмою підвищення показників енергоефективності. Кошти на це були виділені місцевому бюджету Європейським банком реконструкції та розвитку. Проте не всі кошти пішли для покращення умов для дітей. Слідство виявило серйозні порушення як при виконанні робіт, так і при використанні коштів.

Зокрема, представник однієї з фірм зумів умовити деяких чиновників, а також представників підрядних організацій на протиправні дії. Під час монтажу покрівлі дошкільних навчальних закладах Дніпра використовували неякісні матеріали, у той час як у документи вносили інші, коштовні і якісні.

На підставі будівельно-технічної експертизи встановлено збитки у сумі більше 4,5 млн грн.

За підсумками розслідування були вручені підозри заступнику директора одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради та директору Відкритого акціонерного товариства, які підписували акти виконаних робіт. А також підприємцю, який здійснював технагляд і організатору злочинної групи.

Вони підозрюються у привласненні майна, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою, а також у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Якщо їхня провина буде доведена у суді, їм світить до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині підрядник привласнив гроші під час ремонту сміттєвих майданчиків.