Легендарні об’єкти Дніпра. ТОП-6 цікавих об’єктів Дніпра

Будинок з привидами, центр всесвіту, цегла з котячими лапками. Дніпро має унікальні об'єкти, про які так мало знають містяни. Суспільне склало свій ТОП-6 цікавих місць і будівель міста й попросило розповісти про них історикиню Ольгу Руденко.

Біля Музею історії Дніпра розташований історично важливий предмет – конов'язь. Ще з козацьких часів основним видом транспорту були коні.

"Коней треба десь паркувати. І, власне кажучи, як зараз є проблема з паркуванням, так само були питання з паркуванням і у 18-19 ст. Наша міська Дума навіть видала спеціальне розпорядження, яке говорило про те, як треба паркувати коней. Це – доволі рідкісний випадок такої багатої конов'язі, вона – залізна. Вона була розташована неподалік від сучасного облвійськкомату. Було виявлено, що люди двічі чи тричі придивлялися до нього, щоб здати його на металолом. Тому комунальні служби його демонтували, передали музею, ми провели реставрацію конов'язі й виставили для публічного огляду", – говорить історик Олег Репан.

У Музеї історії Дніпра зберігається колекція унікальної катеринославської цегли, що містить понад півсотні експонатів. На кожній є клеймо, яке вказує на завод, який його виготовив. А на одній із цеглин, представлених в експозиції, зображена собача лапа.

"Є легенда про те, що будівельники різні цеглини клали в залежності від того, як ставилися до них люди, які замовляли їм роботу. Якщо люди ставилися по-доброму, по-нормальному, то у стіну клали цеглинку з відбитком котячої лапи, щоб все у будинку було гарно. Знаєте, як по котячій шерсті гладити. А якщо ж ставилися погано, зневажали – тоді будівельники закладали у стіну цеглину з відбитком собачої лапи, яку ви можете бачити тут у нас, для того, щоб у цьому домі собачилися", – говорить історик Олег Репан.

Є у Дніпрі й зелені зони, котрі мають свою історію. У Тунельній балці розташований так званий "тунель кохання".

"Оці околиці, де ми зараз перебуваємо, це був один з країв, так званих, міста, спочатку Катеринослава, потім – Дніпропетровська. Тобто, тут ніхто не жив, і, відповідно, сюди було зручно, коли вже з'явився водогін, коли 'з'явилася система водовідведення взагалі у місті, то от на таких територіях було дуже зручно розміщувати колектори, куди б стікала вода і не підтоплювала якісь житлові штуки.А тунелем кохання це місце вже стало тоді, коли з'явилося у другій половині 20-го ст. житлові масиви, той же Сокіл, ті ж Тополі. Коли Тунельна балка стала місцем відпочинку. Ну і мабуть, хтось з фотографів зрозумів, що тут можна робити атмосферні фото і тому з'явилася така назва", – говорить історикиня Ольга Руденко.

Територію Довгої балки містяни облаштовують власноруч у рамках громадської ініціативи "Довга стежка".

"Всі матеріали, які ви бачите у балці... Частина матеріалів, точніше, була зібрана безпосередньо у балці. Тобто, можна бачити оці колоди, ще щось. Вони були зібрані безпосередньо у балці, і ми їх тут же і використали. Це такий місцевий матеріал. Дошки, звичайно, привезли із собою. Носили руками, а що робити. І нам дуже сильно допомогли волонтери, досить багато людей відгукнулося", – говорить Денис Гірєвой, облаштовує територію Довгої балки.

Читайте також Марки, листи, конверти, поштівки. У Дніпрі відкрили філателістичну виставку – фоторепортаж «Він обрав свій шлях». У Дніпрі відкрили музей відомого скульптора Вадима Сідура – фоторепортаж Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро