Газ є і його достатньо — заступник голови Дніпропетровської ОДА

UA: Cуспільне мовлення

Запасів газу на Дніпропетровщині для опалювального сезону вистачає. Про це під час брифінгу 13 жовтня повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Максим Беспальчук.

За словами посадовця, на газ встановлений фіксований річний тариф. Для побутових споживачів він становить 7 гривень 42 копійки за куб, а для соціальної сфери з урахуванням ПДВ і транспортування – 16 гривень 80 копійок. Це дитячі садочки, школи, лікарні.

Крім того, за словами Максима Беспальчука, до роботи готові усі 973 котельні області. Перевірені 1700 кілометрів теплових мереж та системи опалення 795 шкіл, 797 дитсадків і 200 лікарень.

“Рішення про початок опалювального сезону ухвалюється на місцях місцевими владами, але все рівно він починається, якщо денна середньодобова температура не перевищує вісім градусів. Тому ми чекаємо на рішення місцевих органів влади, вони можуть робити це і раніше. На цей час, ще раз наголошую, газ є і його достатньо”, - сказав заступник голови облдержадміністрації.

Нагадаємо, 12 жовтня в Підгородному оголосили надзвичайну ситуацію через неможливість укласти договори на постачання природного газу в бюджетні установи. А в Новомосковську через відсутність тепла школярів вирішили відправити на канікули.

“Був заключений меморандум про те, що бюджетні установи, постачальники тепла, гарячої води можуть дешевше закупляти. Названа була вартість 16 гривень 80 копійок разом з ПДВ. Але ніхто ще в Україні не заключив цих договорів, тому що типового договору немає. Нафтогаз не спішить, як ми розуміємо, може не встигає, це ж бюрократичний процес. Тобто наміри проголосовані, а конкретного ніхто нічого не зробив”, - сказав у коментарі Суспільному міський голова Підгородного Андрій Горб.

За словами начальниці управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради Ірини Рябоконь, за великим рахунком склалася ситуація, класична для періоду міжсезоння.

“На початок жовтня у закладах освіти ще немає опалення, у класах холодно, в школярів велике навантаження, старші класи мають по 7-8 років уроків, і діти хворіють”, - розповіла посадовиця.

Школярі Новомосковська підуть на канікули на тиждень раніше, 18 жовтня.

Що відомо

Наприкінці вересня в Києві на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові підписали меморандум, що гарантує бюджетним установам газ за ціною 16,39 грн за 1 кубометр. Але він не вирішує проблем бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення. Бюджетні установи та організації, які мають автономні котельні, зобов'язані закуповувати газ на тендерах, відповідно до закону "Про державні закупівлі". Оскільки частина закладів соцсфери мають автономні котельні, вони мають закуповувати паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами й за ринковими цінами. Читайте також- Дніпропетровщина: у Підгородному оголосили надзвичайну ситуацію через проблеми з опаленням соцсфери

- У місті на Дніпропетровщині школярів відправлять на двотижневі канікули через відсутність опалення

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро