Національний рекорд. На Дніпропетровщині створили найбільшу мапу області з 17 видів зерна

UA: Cуспільне мовлення

Майже 65 кілограмів 17 видів зерна, серед яких навіть амарант. Саме стільки пішло на створення мапи Дніпропетровщини, яку визнали національним рекордом України. Рекорд належить викладачам та учням Західно-Дніпровського центру професійно-технічної освіти. Як розповіла Суспільному представниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, унікальність мапи не лише у її розмірах — 3,1 метри на 2,1 метри, а й у матеріалі — натуральному зерні.

“Ми вже реєстрували картини з зерна, але кольорового, а тут — усе зерно натуральних кольорів. Ми лише для гербу області дозволили розмалювати трохи у синій колір, бо у природі такого зерна не існує. Усе інше — сочевиця, кукурудза, соняшник — природних кольорів”, - розповіла Лана Вєтрова.

За словами представниці національного реєстру рекордів України, ця робота вражає ще й точністю та високим естетичним рівнем, адже сім районів області відтворені з допомогою дрібних зернинок. Навіть квасолю знайшли найдрібнішу, аби усі лінії на мапі були плавними.

Автор ідеї рекорду, керівник центру Віктор Циганов каже: над мапою трудилися понад 10 викладачів та учнів. Працювали щодня, і загалом витратили на роботу майже місяць.

“Робили мапу до Дня працівника сільського господарства, оскільки готуємо таких фахівців. Зерно брали своє, маємо свою землю, вирощуємо, а що не знайшли — то передали колеги з іншого закладу та докупили трохи”, - розповів Віктор Циган.

Керівник центру зазначає: ідей для встановлення рекордів безліч. На рахунку закладу — це вже шостий національний рекорд. Перші, зазначає Віктор Циган, були більш кулінарні — найбільший шніцель, найбільша кількість дерунів, найбільша випечена булава та найбільший прапор з пряників. Ними після реєстрації пригощали усіх, хто був на встановленні рекорду. Щодо мапи, то її подарували Дніпропетровській облдержадміністрації.

Читайте також

- Бігова стежка, створена житомирськими бігунами-аматорами, увійшла до Книги рекордів України

- На Дніпропетровщині зібрали найбільший за десять років врожай зерна

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро