Мешканцям Новомосковщини порадили, як уникнути обмороження під час зимових холодів

Полезная газета

Обмороження – це ураження шкіри через зниження температури повітря. До цього може призвести і тісне вологе взуття, і неправильний одяг. Як вберегтися, розповіли в Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Обмороження може трапитись будь з ким. Перші у групі ризику – діти та люди старшого віку. Тобто ті, в кого порушена або не налагоджена терморегуляція. Аби уникнути проблем зі здоров’ям, варто знати декілька дієвих порад», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олексій Григорук.

У морози фахівці радять замість однієї товстої кофти одягати кілька більш легких. А ще – не тісне взуття. Обов’язкові атрибути зимових прогулянок – шарф та рукавички, бажано з водовідштовхуючої тканини.

Не варто вживати алкогольні напої – це сприяє високій втраті тепла. Перед виходом на прогулянку радять поїсти, аби отримати додаткову енергію.

«Симптоми переохолодження – лихоманка, блідість, посиніння шкіри, тремтіння. При першому ступені обмороження шкіра втрачає чутливість. При другому –набуває синього відтінку та з’являються прозорі пухирі. Третя й четверта стадії супроводжуються потемнінням шкіри та відмиранням м’яких тканин», – розповів Олексій Григорук.

При обмороженні потрібно негайно звернутися до лікаря.