Донеччина: Меморіальні дошки у Слов’янську присвячені історичним постатям та подіям

У Слов'янську відбулося відкриття двох меморіальних дошок. Першу з них встановили на фасаді хіміко-механічного технікуму на честь уродженця Слов’янська, підполковника армії УНР Атаназія Гонти. Друга меморіальна дошка, на будівлі Центру дитячо-юнацької творчості, присвячена організації «Просвіта», яка діяла у місті у 1942-1943 роках.

На урочисте відкриття пам’ятних дошок зібралося чимало почесних гостей, краєзнавці, просвітяни, громадськість та працівники Слов'янської міської ради. Заступник міського голови Юрій Підлісний, який виступив на заході, привітав присутніх та подякував усім причетним до відкриття дошок.

Пам’ятна дошка на фасаді навчального корпусу Слов’янського хіміко-механічного технікуму присвячена Атаназію Гонті (Бітюкову Опанасу Полікарповичу) – підполковнику Армії УНР, учаснику Першої світової війни та визвольних змагань 1917–1921 років, борцю за державність України.

Слов’янський хіміко-механічний технікум за свою 111-річну історію пережив багато історичних подій. Саме у старому корпусі технікуму в 20-ті роки минулого століття діяла громадська організація «Просвіта». Тут працювали курси української мови, друкувались українськомовні книги та газети, проводилися культурно-освітні заходи за участ викладачів та студентів технікуму, науковців Харківського університету.

Голова правління Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валерій Романко зазначив, що відкриття меморіальних дошок стало важливою подією в житті громади: у вигляді цих дошок фіксовані важливі сторінки історії одного із найстаріших міст Донеччини – Слов’янська.

Дошки були виготовлені за кошти ГО «Українська ініціатива» з міста Києва. Також на відкритті були презентовані та роздані для безкоштовного використання книги про війну на Донбасі, військових і волонтерів, видатних діячів культури та спорту України, про Донецький край і Слов’янськ.

Владислав ЛЕОШКО

На знімках: під час відкриття меморіальних дошок і презентації книг.

Фото прес-служби Слов’янської міської ради.