Донеччина: Водна поліція заступила на патрулювання прибережних районів Азовського моря

Узбережжя Азовського моря від сьогоднішнього дня, 3 травня, патрулює поліцейський катер. Крім того, у місцях відпочинку людей та на пляжах несуть службу піші патрулі, які проводять превентивну роботу з громадянами щодо правил безпечного відпочинку на воді та дотриманню карантинних обмежень.

Як поінформували у відділі комунікації поліції Донеччини, вже п’ятий рік поспіль узбережжя області успішно патрулює поліцейський катер. Сьогодні плавзасіб спустили на воду, тим самим відкривши на Приазов’ї охорону правопорядку під час курортного сезону.

Патрульний катер обслуговуватиме понад 100 км берегової лінії Азовського моря. На водну поліцію покладено обов’язки із забезпечення громадської безпеки й порядку на морському узбережжі. Поліцейські також мають запобігати, виявляти, припиняти й документувати правопорушення на воді й на об’єктах інфраструктури водного транспорту. До їх обов’язків також входять протидія злочинності з використанням плавзасобів, безпілотних літальних апаратів і гелікоптерів; участь у проведенні спецоперацій; надання допомоги під час аварій і надзвичайних подій на водоймах, рятування людей; забезпечення в межах компетенції безпеки судноплавства.

«Пріоритетним завданням є боротьба із браконьєрством, - зазначили у правоохоронному відомстві. - Також водна поліція проводить спільні рейди з прикордонниками та рибінспекцією щодо дотримання правил виходу в акваторію маломірних суден».

Під час спуску плавзасобу на воду поліцейські протестували усі системи службового транспорту та вирушили на чергування.

Окрім того, співробітники превентивного блоку, задіяні у пішому патрулюванні, пильнують за дотриманням громадянами правил безпечного відпочинку на воді та карантинних обмежень.

Влітку в курортних зонах Донеччини працюватимуть також додаткові вело-, мотопатрулі та кінна поліція. Їх залучення дозволить пришвидшити реагування на ділянках, де не може проїхати автомобіль, забезпечити поліцейську присутність та підвищити рівень безпеки громадян у місцях відпочинку.

Владислав ЛЕОШКО.

На знімках: Під час спуску на воду поліцейського катера.

Фото відділу комунікації поліції Донецької області.