На стадіоні "Ілліччівець" розпочинається масова вакцинація населення, - ФОТО

На стадіоні "Ілліча" відкривають Центр масової вакцинації населення. Зробити щеплення тепер можна просто проходячи повз стадіон.

Працюватиме Центр вакцинації лише на вихідних з 09:00 до 15:00. У будні дні всі бажаючі можуть зробити щеплення у інших пунктах вакцинації, які створені при поліклініках у різних районах Маріуполя.

Даний Центр вакцинації буде робити щеплення вакциною CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Наразі Центром отримано 6200 доз цієї вакцини.

Як розповіла 0629 директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Віолетта Длугоканська, пункт масової вакцинації створений для всіх, хто не встигає зробити щеплення у робочі дні.

У Центрі масової вакцинації говорять, що готові вакцинувати усіх, хто прийде.

"Вакцинуватимемо не тільки Маріуполь, але й селища Маріупольського району та жителів інших населених пунктів, які приїдуть до нас", - розповідає Віолетта Длугоканська.

Щеплення рекомендують робити не раніше, ніж через 6 місяців після того як перехворіли коронавірусом.

Перед вакцинацією проводитиметься огляд та замір температури.

Причиною відмови у щепленні є лише стан здоров'я. Не обов'язково мати декларацію з лікарем, можна навіть не мати прописки.

На вакцинацію необхідно прийти з паспортом, ІПН та мобільним телефоном. Під час занесення даних на телефон прийде код, за яким внесуть людину в електронну систему.

Вакцина CoronaVac зберігатиметься у холодильних камерах одного з маріупольських центрів щеплень, а на стадіон привозитимуть зранку перед кожним новим днем вакцинації.

Як пояснила Віолетта Едуардівна, вакцина CoronaVac дуже зручна у використанні, тому що розфасована у монодозні флакони. Тобто 1 флакон - 1 людина - 1 доза. У флаконі вакцини Pfizer знаходиться 6 доз, у AstraZeneca - 10 доз.

Два тижні тому ВООЗ схвалила китайську вакцину CoronaVac. Цей дозвіл з боку ВООЗ надає країнам та організаціям гарантію, що препарат відповідає міжнародним стандартам безпеки та ефективності. "Для тих, хто планує подорож у інші країни, - наявність двох доз Короновак та свідоцтва про вакцинацію, - відкриває усі кордони", - розповідає Віолетта Длугоканська.

Як вакцинуватися

Щоб зробити щеплення у вихідний день, потрібно дійти до центрального входу на стадіон "Іллічівець" та повернути наліво. Там будуть вказівники з написом "Центр вакцинації".

У приміщенні стоять столи, за якими необхідно буде заповнити згоду на вакцинацію.

Після того потрібно підійти до лікаря, який огляне вас та поміряє температуру.

Якщо ви здорові, то вас відправлять у кабінку, де медсестра зробить щеплення за пару хвилин.

Далі потрібно посидіти 30 хвилин під наглядом лікаря. Якщо все добре, то покидаєте Центр вакцинації.

Ваша згода на вакцинацію з поміткою про зроблене щеплення потрапляє у кабінку "Реєстрація", де працівник вносить дані у Електронну систему охорони здоров'я України.

Друга доза

Друга доза CoronaVac вводиться від 14 до 21 дня після першого щеплення.

Щоб отримати другу дозу вакцини не обов'язково приходити у Центр масової вакцинації. Її можна зробити і в іншій поліклініці, де роблять щеплення від COVID-19.

Свідоцтво про вакцинацію видаватиметься після отримання другої дози вакцини. Для цього необхідно буде звернутися до сімейного лікаря чи у будь-яку медичну установу.

Інформація про те, що людина отримала повне щеплення, заноситься в Електронну систему охорони здоров'я України (eHealth). На основі цього створюватиметься свідоцтво про вакцинацію.

Нова форма свідоцтва буде введена з 1 липня, а поки що використовується стандартна форма МОЗ довідки про щеплення зразка 2011 року. Документ буде заповнений англійською та українською мовами. Там будуть вказані: назва вакцини, серія та номер, доза, дата, печатка лікаря та медичної установи.

Центр масової вакцинації працюватиме допоки буде вакцина і бажаючі робити щеплення.

Укололись! Три причины, почему редакция 0629 вакцинировалась всем составом, - ФОТО