Вперше за роки війни: На прифронтовому Донбасі пустять безкоштовні автобуси

Як повідомляє з посиланням на "Вільне радіо", відновленням автобусного сполучення займаються благодійники з фонду "ADRA Ukraine" та гуманітарної місії "Проліска".

"Ми виявили 93 населені пункти уздовж лінії розмежування, у 20-кілометовій зоні Донецької та Луганської областей, де немає регулярного транспортного сполучення. Там сумарно живе близько 19 тисяч людей. Транспорт там не їздить через бойові дії, стан доріг, малочисельність населення та інші причини. Тому фактично ці села і селища відрізані від більшості послуг", – розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін.

Повідомляється, що графік сполучення визанчать для кожного населеного пункту окремо. Проїзд обіцяють зробити безкоштовним.

"Якщо мешканці селища отримують пенсію 12 числа, то автобус їздитиме 12 числа. Також транспорт має бути максимально наповнений, щоб це було найбільш ефективно. В деяких населених пунктах, таких як Майорськ, де живуть кількасот людей, ми розглядаємо варіант, що автобуси будуть їздити кілька разів на тиждень. А, наприклад, до села, де живуть 20 людей, автобус буде приїжджати раз на місяць", – пояснив Каплін.

Планується, що таким автобусним сполученням охоплять всі прифронтові громади уздовж лінії зіткнення: більше 50 населених пунктів на Донеччині та близько 40 на Луганщині.

"Перевізників, які надаватимуть послуги, будуть визначати за допомогою тендера. Хто запропонує найнижчу ціну на свої послуги – той і переможе. Проєкт розрахований на рік, і за цей час місцева влада має поремонтувати дороги, аби перевізники могли там працювати без шкоди для транспорту", - йдеться у повідомленні.

Після завершення благодійного проєкту обов’язки з перевезення передадуть Донецькій та Луганській ОДА.