На окупованій РФ території Луганської області виник гострий дефіцит питної води

На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна адміністрація РФ критично обмежила постачання питної води населенню, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

В умовах аномальної спеки це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до її застоювання, виникнення бактерій та поширення інфекційних захворювань серед населення.

На території м. Алчевськ, де спостерігається один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак, за наявною інформацією, воно відсутнє по декілька діб поспіль.

Мінреінтеграції вже неодноразово інформувало, що з грудня 2019 року окупаційні адміністрації РФ обмежують споживання води, а їх дії критично впливають на якість питої води на непідконтрольній Україні території. Зокрема, внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища, норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі, що розташоване у Донецькій області, перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 раза, сульфатів – у 3,5 раза, а цинку – майже у 4 рази.

Крім цього, забрудненим також залишається Ісаковське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020 року клас якості води понижено з «помірно забруднена» на «забруднена».

Міжнародні експерти наголошують, що такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів - пряма загроза для життя і здоров’я сотень тисяч громадян.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що тарифи на електроенергію можуть раптово вирости.

Додамо, що Рада прийняла постанову щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.