В Маріуполі обіцяють перетворити сміттєзвалище на зелений пагорб з кущами та деревати

Як передає Depo.Донбас, про це повідомив директор КУ "Інвестиційний офіс Маріуполя" Володимир Ковальчук в інтерв'ю mrpl.city.

Він розпові, що нині в Маріуполі є два полігони твердих побутових відходів: у Приморському районі, який вже виведений з експлуатації, і у Лівобережному районі - заповний на 80%.

"Щороку більш ніж півмільйона населення Маріуполя виробляє 140-160 тисяч тонн ТПВ. Проектний термін експлуатації діючого Лівобережного полігону становить - 12,9 років, тобто його можна використовувати до 2024 року", - розповів Ковальчук.

Згідно до чинного законодавства, з 1 січня 2018 року заборонено розміщувати несортовані відходи на полігонах. Тому проект покращення інфраструктури поводження з твердими побутовими відходами має вирішити цю проблему для Маріуполя.

"Цей проект включає будівництво нового санітарного полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу, рекультивацію діючого полігону та поліпшення інфраструктури збору та транспортування твердих побутових відходів", - запевняє Ковальчук.

Коли ж термін експлуатації діючого полігону закінчиться, його рекультивують.

"Вкриють комбінованим непроникним екраном, який обмежить вплив відходів на навколишнє середовище. Припиниться викид легких фракцій відходів і залишків біогазу, а також зникне неприємний запах і знизиться ризик загорянь. Стічні води не потраплятимуть в тіло полігону, а це важливо, адже волога сприяє надмірному утворенню токсичного фільтрату", - розповів Ковальчук.

Він запевняє, що полігон вкриють шаром грунту, в який висадять кущі і дерева. Таким чином, територія колишнього звалища перетвориться на зелений пагорб.