Стратегію економічного розвитку Донеччини та Луганщини презентували міжнародним партнерам

Про це віцепрем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков сказав, презентуючи цей документ для понад 50 представників посольств та міжнародних партнерів, повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Мінреінтеграції.

«Наша задача - створити умови на тих територіях, які були б привабливими для інвесторів. Мова йде й про створення належної інфраструктури. Зокрема, сьогодні серйозно розглядається питання будівництва нового аеропорту, який з’єднуватиме Луганську та Донецьку області в безпечній зоні для того, щоб забезпечити в тому числі і бізнес-авіацію. Стосовно трудового ресурсу, то люди, які живуть в Донецькій та Луганській областях, хочуть і вміють працювати. Наступний важливий аспект - ринки збуту. Тут все очевидно. Поруч Європа, і це дозволяє вже сьогодні реалізовувати ту продукцію, яка буде вироблятися іноземним бізнесом, з території України. Тому ласкаво просимо! Україна - це Європа, будуйте бізнес, відкривайте підприємства, ми готові забезпечити для цього комфортні умови», - сказав віцепрем'єр.

Своєю чергою, перший заступник міністра Ростислав Замлинський зазначив, що мета цієї Стратегії - сформувати певну нормативно-правову базу й виходячи з цього - зрозуміти пріоритети, як галузеві, так і інфраструктурні та соціальні.

«Ми розуміємо, що перш за все, бізнес приходить туди, де є розвинена інфраструктура. І тому ми вже почали реалізовувати Стратегію конкретними кроками в цьому напрямку. Якщо говорити про ті інфраструктурні проєкти, які ми вже реалізовуємо на території Донецької та Луганської областей, вони так чи інакше впливають на бізнес. Наприклад, проєкт по розбудові водопостачання в місті Маріуполі чи проєкт, який пов’язаний з розбудовою водопостачання в Луганській області. Зрозуміло, це і будівельні, це ремонтні підряди, поставка будівельних матеріалів, і матеріалів, які використовуються для прокладання водопровідних мереж», - сказав він.

Крім того, за його словами, під час підготовки Стратегії важливим аспектом було врахувати специфіку екологічної та природної ситуації в регіоні та виокремити найбільш інвестиційно привабливі регіони.

«Не секрет, що екологічна ситуація у світі змінюється, приклади минулорічні, коли чотири місяці на Луганщині не було дощу. Саме тому важливо було врахувати екологічну та кліматичну ситуації, оскільки це край, який займається видобутком кам’яного вугілля, руди. Там утворені значні природні відвали та терикони. Вони займають великі площі, які після рекультивації можуть бути задіяні в тому чи іншому обороті, сільськогосподарському чи в промисловому. А власне сам терикон вже представляє певний інвестиційний об’єкт. Якщо це породні відвали шахт, які видобувають кам’яне вугілля, там також є ряд металів, наприклад свинцю, а також цей відпрацьований матеріал потім може використовуватись в галузі дорожнього будівництва чи в інших галузях. Це також об’єкт інвестиційної привабливості, а не просто проблема екологічного характеру. Ми на це подивилися під іншим кутом», - додав Замлинський.

Захід відбувся у торгово-промисловій палаті України за участю першого заступника міністра Ростислава Замлинського, радника віцепрем'єр-міністра Андрія Мирошніченка та президента ТПП в Україні Геннадія Чижикова.

Як повідомляв Укрінформ, 18 серпня Кабінет Міністрів схвалив проєкт розпорядження про затвердження Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року.

Документ передбачає імплементацію завдань та заходів за ключовими напрямами: удосконалення інституційно-фінансових інструментів та регуляторної політики, розвиток реального сектора економіки, індустріалізація та інновації, розбудова критичної інфраструктури та логістики, а також формування регіонального ринку праці та налагодження комунікацій.

Нещодавно відбулася презентація Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей для президентів системи торгово-промислової палати України з різних регіонів країни.