На Донеччині відбувся фестиваль історичної реконструкції «Дотик до минулого»

Фестиваль історичної реконструкції Дотик до минулого відбувся на туристській базі Лісова с. Торське Лиманської територіальної громади. Про це повідомляється на офіційному сайті Донецької ОДА.

Захід проведено у межах цільової соціальної Програми національно-патріотичного виховання в Донецькій області на 2021 2025 роки. Організатори Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Протягом трьох днів для учнівської молоді працювали майстеркласи з писанкарства, витинанки, різьблення по дереву, гончарства, ковальства, вишивки, виготовлення українських оберегів ляльки-мотанки та патріотичних браслетів. Діти стріляли із луків та арбалетів, брали участь у реконструкції козацького бою, вивчали обряди та грали в козацькі ігри. Також для всіх гостей були облаштовані яскраві та колоритні фотозони.

З запальними танцями та піснями виступили творчі колективи: ансамбль Арго Народного художнього колективу вокальної студії Heartbeat , Зразковий художній колектив ансамбль танцю Усмішка Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості; фольклорно-етнографічний ансамбль Берегинька Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді; вокальний ансамбль Надія та ансамбль бального танцю Фортуна Донецького палацу Юність .

Цьогоріч фестиваль відбувся вперше. Його основна мета формування у молодого покоління патріотичної свідомості, ціннісного ставлення до культурної спадщини рідного краю. До участі у заходах долучилися 375 вихованців обласних закладів позашкільної освіти.