На Донеччині хочуть поновити роботу військового ліцею: Батьки і діти підтримують

depo.ua

Поки на території Донбасу працює тільки один військовий ліцей у місті Кремінна на Луганщині – "Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії", який переїхав з Луганська.

Як повідомляє обласна ВЦА, Департамент освіти і науки проводив опитування серед учнів та батьків Донецької області щодо доцільності відновлення роботи ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, передає Depo.Донбас.

Його результати свідчать про те, що на сьогодні 2165 дітей виявляють бажання навчатися в обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, 589 із них надалі майбутню професію пов’язують з військовою справою.

2299 батьків підтримують та хочуть створення обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та бажають, щоб їх дитина здобувала освіту саме в закладі такого формату.

Нагадаємо, Донецький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Г. Т. Берегового — середній загальноосвітній навчально-виховний заклад нового типу з військово-професійним напрямком навчання та виховання. Ліце був розташований в місті Донецьк.

Право на вступ до ліцею мали юнаки, які закінчили 9 класів середньої загальноосвітньої школи, придатні за станом здоров'я навчатися в ліцеї, здали вступні іспити і після його закінчення бажають продовжувати навчання у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України.

Після окупації Донецька влада "ДНР" привласнила потужності ліцею, там зараз навчаються майбутні найманці і бойовики "ДНР".